Trendy w manicure na sezon wiosna-lato

Uroda

Jeszcze przed nadejściem wiosny wielu projektantów mody i urodowych trendsetterów zaprezentowało swoje najnowsze pomysły dotyczące najgorętszych trendów w manicure. Ten sezon zapowiada się niezwykle różnorodnie i kreatywnie, a na topie znajdują się m.in. rzucające się w oczy kolory, geometryczne wzory oraz minimalistyczne, ale eleganckie zdobienia. W tym artykule przedstawiamy najnowsze trendy w stylizacji paznokci na wiosnę i lato!

 1. Kolory, kolory, kolory!
  Nie ma miejsca na nudę, a wiosenna paleta kolorów na paznokciach to przede wszystkim mocny fiolet, żółty, koralowy róż, pastelowy turkus i ogniste pomarańcze. W oceanie kolorów popularne są też niebieski i zieleń, a także monochromatyczna stylizacja. W przypadku minimalistycznych zdobień warto postawić na jasny róż, piaskowy beż lub subtelne, pudrowe odcienie. Jeśli szukasz mocnych wrażeń, postaw na połączenie różu i czerwieni lub kontrasty między niebieskim a żółtym.

 2. Geometryczne wzory i różne kształty
  Geometryczne kształty i abstrakcyjne wzory to jedne z najpopularniejszych trendów w manicure tego sezonu. Na naszych paznokciach pojawią się linie, punkty, trójkąty, koła i kwadraty. Wzory możemy mieszać, tworząc jednocześnie kontrasty między jasnymi a ciemnymi kolorami, a także przekąsem między prostymi i asymetrycznymi kształtami. Jeśli chcesz pozostać w promieniach minimalistycznej stylizacji, możesz postawić na delikatny odcisk płatków kwiatów lub subtelny graffiti na paznokciach.

 3. Metaliczny blask i błysk
  Właśnie teraz to ten czas, by pozwolić swoim paznokciom zabłysnąć! Manicure z połyskiem lub z drobnymi, metalicznymi elementami to trend, który z pewnością zyska popularność w tym sezonie. Najczęściej stosowany jest metaliczny błękit, ale w ślad za nim idzie złoto, srebro oraz połyskująca biel i róż. Czarny z metalicznymi elementami to kolejny pomysł na ten sezon, zwłaszcza elegancki i ekstrawagancki look.

 4. Ombre, czyli gradient na paznokciach
  Odważ się zadbać o unikalny i kolorowy ombre na paznokciach! Najczęściej gradient tworzy się przy udziale różnych odcieni jednego koloru, ale coraz większą popularność zyskują różnokolorowe połączenia, np. róż i niebieski lub róż i fiolet. Innym ciekawym pomysłem na ombre są pastelowe odcienie, tworzące efekt cieniowania na paznokciach.

 5. Akcent z kamieniem lub perełką
  Kamienie i perełki na paznokciach to trend, który z pewnością przyciągnie uwagę. Tego lata warto pozwolić sobie na jedną błyszczącą ozdobę, np. jedną drobną kamyk lub perłę u wejścia do paznokcia. Staje się to coraz bardziej modnym dodatkiem do manicure, a połączenie kolorowego lakieru z efektem 3D do bitwy.

Podsumowując, różnorodność wśród cenionych trendów w manicure na wiosnę i lato gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Śmiało łączmy kolory i wzory, błyszczące dodatki i kamienie. Nie zapomnijmy również o umiarze i naturalnym pięknie, które możemy osiągnąć dzięki subtelnej stylizacji paznokci. Teraz pozostaje już tylko zaprosić do zabawy kolorami i ich zestawieniami na naszych paznokciach!