Jak wybrać odpowiedni podkład do skóry problematycznej?

Uroda

Część kobiet ma problem z wyborem odpowiedniego podkładu do skóry problematycznej. Aby skóra nie zaczynała się pocić albo tworzyć się nadmierna ilość żywicy, która zatyka pory skóry, należy wybrać najlepszy podkład dla cery. W tym artykule zamieszczamy szczegółowe wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego podkładu do skóry trudnej.

 1. Określenie typu skóry

Przed zakupem podkładu należy określić typ skóry. Czy jest to skóra tłusta czy sucha, mieszana czy normalna? Do każdego typu skóry powinien być wybierany inny podkład.

 1. Szukanie podkładów dedykowanych do osób z cerą problematyczną

Na rynku znajdziemy wiele podkładów dla skóry problematycznej. Zwykle mają one w składzie składniki przeciwzapalne, które zmniejszają obrzęk i zaczerwienienie cery. Podkłady te są również hipoalergiczne, nie zapychają porów i dobrze kryją niedoskonałości.

Lista składników, które powinny zawierać podkłady dla skóry problematycznej:

 • kwas salicylowy
 • retinol
 • kwas hialuronowy
 • kwas mlekowy
 • alantoina
 • witamina E
 1. Wybieranie koloru podkładu

Kolor podkładu powinien być dopasowany do koloru skóry. Warto wybrać taki, który będzie dokładnie pasował do koloru skóry, ale jednocześnie będzie się ładnie wtapiał w skórę.

 1. Testowanie podkładu

Przed kupnem podkładu warto wypróbować tester na swojej skórze, aby zobaczyć jak się zachowuje na skórze i czy idealnie dopasowuje się do naszej cery. W praktyce wcale nie musi to być tym samym, co kolor podkładu w opakowaniu.

 1. Ekspertka radzi

Według ekspertek make upowych najważniejsze jest, by nie przesuszać skóry. Podkłady do skóry problematycznej powinny zawierać kwas salicylowy lub kwas salicylowy i retinol, które wzmocnią pory skóry.

Podsumowując, wybierając podkład do skóry problematycznej warto zwrócić uwagę na jego skład, kolor i rodzaj skóry. Dobrym rozwiązaniem jest wybór podkładu, który jest dedykowany dla skóry trudnej i zawiera w składzie składniki przeciwzapalne. Jednakże, przed zakupem podkładu warto go wypróbować na skórze, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla naszej cery.