Modne fryzury dla włosów farbowanych

Uroda

Farbując włosy, mamy wiele możliwości, aby zmienić swój wizerunek i styl. Jednak kolor farbowanych włosów wymaga specjalnej pielęgnacji, tak samo jak ich stylizacja. Dlatego warto poznawać trendy wśród fryzur dla włosów farbowanych. Poniżej przedstawiamy garść inspiracji dla kobiet, które chcą wyróżnić swoją fryzurę.

 1. Krótkie fryzury dla włosów farbowanych
  Ostatnie trendy wskazują, że krótkie fryzury dla włosów farbowanych wciąż cieszą się dużym powodzeniem wśród kobiet. Wymagają one niskiego nakładu czasowego na stylizację i pielęgnację. Jednym z najmodniejszych stylów jest “baby bangs” – krótkie, nieregularne grzywki, które pięknie podkreślą kolor twoich włosów. Do krótkich fryzur dla włosów farbowanych zaliczamy również bardzo modne pixie cut i bob.

 2. Długie fryzury dla włosów farbowanych
  Jeśli wolisz dłuższe fryzury, również jest wiele możliwości, aby wyróżnić się swoim kolorystycznym stylem. Korony w odcieniach metalicznych, różne wariacje blond, z dodatkiem szarości czy róży, to tylko niektóre propozycje. Możesz też pokusić się o modne kolory takie jak fuksja, ognista czerwień czy kobalt. Warto jednak pamiętać, że długie włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby wyglądały zdrowo.

 3. Fryzury do twarzy owalnej dla włosów farbowanych
  Kształt twarzy jest kluczowy do wyboru idealnej fryzury. Twarz owalna pozwala na eksperymentowanie z różnymi stylami. Chociaż posiadaczki takiej twarzy mogą wybierać praktycznie dowolną fryzurę, warto postawić na długie włosy o falującej strukturze, lub krótsze, asymetryczne cięcia. Niebawem pojawi się moda na lekko wydłużone boki, skierowane na zewnątrz.

 4. Fryzury do twarzy okrągłej dla włosów farbowanych
  Właścicielki twarzy okrągłej powinny wybierać stylizacje, które pozwolą na złamanie okrągłości twarzy. Modne są fryzury ze szpagatkami, do ramion, asymetryczne i pixie cut z dłuższą grzywką. Włosy powinny być zagęszczone na koronie, aby zrekompensować stosunkowo szeroką twarz. Do zastosowania tu też have podział na boki.

 5. Fryzury do twarzy prostokątnej dla włosów farbowanych
  Twarz prostokątna z reguły posiada dłuższy odcinek między czołem, a dolną partią twarzy. W takim przypadku dobrze prezentują się przede wszystkim fryzury “bob” i podobne, zakończone na wysokości kości żuchwy. Dosłownie z kątów lub na zewnątrz ukierunkowane fryzury też służą złamaniu równomiernego kształtu twarzy. Do tego można stosować stylizację w postaci wygładzenia przód włosów i boki przypudrować.

Warto pamiętać, że stylizacja farbowanych włosów wymaga specjalnej pielęgnacji i stylizacji. Z tego względu warto wybierać tylko sprawdzone produkty, jakie można znaleźć w dobrych sklepach. To jedyna droga do utrzymania zdrowia i piękna swoich włosów.