Jak wybrać idealny strój kąpielowy do swojej figury

Uroda

Wybierając strój kąpielowy, warto pamiętać o tym, żeby dobrać go do swojej figury. Niezależnie od tego, czy mamy figurę klepsydry, jabłka, gruszki, czy klepsydry, na rynku dostępnych jest wiele różnych fasonów, które pozwolą nam podkreślić nasze atuty i ukryć ewentualne niedoskonałości. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać idealny strój kąpielowy do swojej figury.

  1. Figura klepsydry

Jeśli mamy figurę klepsydry, czyli ramiona i biodra mamy wyrównane, a w talii jest wyraźnie zaznaczona talia, warto wybrać strój kąpielowy typu bikini. Bikini podkreśli nasze kobiece kształty i jednocześnie pozwoli na swobodne opalanie. W przypadku, kiedy nie chcemy pokazywać zbyt wiele ciała, warto wybrać bikini z wysokim stanem lub z dodatkowymi wstawkami, które zamaskują ewentualne niedoskonałości.

  1. Figura jabłka

Kobiety z figurą jabłka, czyli z tendencją do gromadzenia tłuszczu w okolicach brzucha, powinny wybierać kostiumy jednoczęściowe. Kostiumy z dodatkowymi wstawkami w okolicy brzucha pozwolą zamaskować niedoskonałości, a jednocześnie podkreślą kobiece kształty.

  1. Figura gruszki

Jeśli nasza figura jest typu gruszki, czyli mamy wąską górną część ciała, a biodra i uda są szersze, warto wybrać kostiumy jednoczęściowe lub bikini z asymetrycznym dołem. Dół bikini powinien być prosta, a góra może być ozdobna.

  1. Figura prostokątna

Jeśli mamy figurę typu prostokątnego, czyli ramiona, talia i biodra mają podobną szerokość, powinniśmy wybierać fasony, które będą podkreślały nasze kobiece kształty. W tym celu warto zdecydować się na kostiumy jednoczęściowe z dodatkowymi wstawkami lub bikini z paskami, które stworzą efekt wyróżnienia talii.

  1. Figura okrągła

Jeśli nasza figura jest typu okrągłego, czyli mamy tendencje do gromadzenia tłuszczu w okolicach brzucha, bioder i ud, warto wybierać kostiumy jednoczęściowe. Kostiumy z dodatkowymi wstawkami i kolorowymi wzorami pozwolą na ukrycie ewentualnych niedoskonałości, a jednocześnie podkreślą nasze kobiece kształty.

Podsumowując, wybierając strój kąpielowy warto kierować się swoją figurą i dobierać fasony, które będą podkreślały nasze atuty i ukrywały ewentualne niedoskonałości. Mamy wiele opcji do wyboru, więc nie warto się ograniczać do jednego typu stroju kąpielowego. Ważne, żeby czuć się komfortowo i pewnie, niezależnie od wyboru.