Jak rozciągnąć buty skórzane: Sposoby na dopasowanie butów do swojego rozmiaru

Uroda

Buty skórzane zawsze wyglądają modnie i elegancko, ale niestety nie zawsze idealnie dopasowują się do stóp. Są to jednak buty warto wytrzymać z nimi trochę dłużej, ponieważ gdy skóra się rozciągnie, stają się one bardzo wygodne i trwałe. W poniższym artykule opiszemy kilka sposobów na rozciągnięcie butów skórzanych.

 1. Metoda lodowa
  Pierwszą i jednocześnie najprostszą metodą na rozciągnięcie butów skórzanych jest metoda lodowa. Wystarczy napełnić worek foliowy wodą i wsunąć go do butów. Następnie buty wkładamy do zamrażarki. Woda zamienia się w lód i rozszerza buty. Po wyjęciu butów z zamrażarki należy poczekać, aż lód się rozpuści, a buty wyschną.

 2. Metoda wodna
  Kolejną metodą na rozciągnięcie butów skórzanych jest metoda wodna. Wystarczy zwilżyć wodą parte butów, które są zbyt ciasne. Następnie w but włożyć worek foliowy z lodem, tak aby pokrywał on obszar skóry, który chcemy rozciągnąć. But po takiej operacji należy nosić, aż do całkowitego wyschnięcia.

 3. Metoda z użyciem alkoholu
  Metoda ta nie jest zbyt popularna, ale jednak jest skuteczna. Należy wymieszać w równych ilościach alkohol i wodę, a następnie zwilżyć wosk wykonany z cholewki. Po takiej operacji należy nosić buty, aż do całkowitego wyschnięcia.

 4. Metoda przy użyciu butów do rozciągania
  Na rynku dostępne są także specjalne buty do rozciągania obuwia. Są one wyposażone w specjalne elastyczne paski, które po zamocowaniu na butach rozciągają je. Są to buty dość drogie, ale bardzo skuteczne.

 5. Metoda z użyciem długopisu
  Innym sposobem, który jest dość skuteczny, jest metoda z użyciem długopisu. Wystarczy nasmarować ten element, który gnębi stóp, od wewnątrz buta i następnie wkładać go do odpowiedniego miejsca. Po kilku godzinach but powinien się nieco rozciągnąć.

Podsumowanie
Buty skórzane są eleganckie i trwałe, ale często zbyt ciasne dla naszych stóp. Rozciągnięcie butów może być trudne, ale wykorzystanie jednej z powyższych metod powinno pomóc w osiągnięciu wygodnego i dopasowanego do stopy efektu. Pamiętajmy, że butów skórzanych nie powinno się rozciągać zbyt wiele, ponieważ mogą one stracić swój kształt.