10 prostych trików, które optycznie wyszczuplą sylwetkę

Uroda

10 prostych trików, które optycznie wyszczuplą sylwetkę

Nie musisz zmieniać swojej świetnej sylwetki, aby wyglądać szczuplej. Właściwe ubrania i elementy garderoby sprawią, że będziesz wyglądać korzystniej i zyskasz pewność siebie. Oto 10 prostych trików, które optycznie wyszczuplą sylwetkę:

  1. Noszenie ciemniejszych kolorów

Odpowiednio dobrane kolory ubrań zawsze odgrywają rolę w kształtowaniu sylwetki. Ciemniejsze kolory optycznie zmniejszają rozmiar ciała i sprawiają, że wydaje się bardziej smukłe i proporcjonalne.

  1. Ubrania w jednym kolorze

Spójne zestawy ubrań, w jednym kolorze, optycznie wydłużają sylwetkę i sprawiają, że wygląda ona smuklej. W ten sposób można stworzyć monochromatyczny look, który będzie wyglądał świetnie.

  1. Odpowiednio dobrane spodnie

Jeśli chcesz optycznie zmniejszyć rozmiar ud, warto postawić na spodnie w granatowego lub czarnego koloru, które dłuższą nogami będą sprawiać, że cała sylwetka wydaje sięniejsza i smuklejsza.

  1. Bluzki z V-kołnierzykiem

Bluzki z dekoltem w kształcie litery “V” wydłużają szyję, a co za tym idzie – optycznie wyszczuplają całą sylwetkę. Dzięki temu elementowi każdy stylowy outfit stanie się bardziej korzystny.

  1. Zawężane spodnie z wysokim stanem

Zawężane spodnie z wysokim stanem to idealne rozwiązanie dla pań, które chcą podkreślić swoją talię. Taki fason spodni wydłuża nogi i optycznie wyszczupla ramiona, dzięki czemu cała sylwetka jest lekko uniesiona.

  1. Dopasowane sukienki

Sukienki odcinające w talii i lekko zwężające się ku końcowi sprawiają, że sylwetka wydaje się bardziej smukła i proporcjonalna. Taki fason nadaje kobietom atrakcyjności i elegancji, a jednocześnie optycznie wyszczupla sylwetkę.

  1. Spódnice ołówkowe

Klasyczna spódnica ołówkowa to świetne rozwiązanie dla pań, które chcą optycznie zmniejszyć rozmiar uda i bioder. Taki fason spódnicy optycznie wydłuża nogi i sprawia, że sylwetka wygląda jeszcze bardziej elegancko i smukło.

  1. Oversize

Trzeba mieć odwagę, aby postawić na oversize, ale jeśli umiejętnie dopełni się stylizację odpowiednim dodatkami, można optycznie zmniejszyć rozmiar ciała. Długie, przylegające kardiganie lub luźne swetry to świetne rozwiązania, które nadają elegancji i podkreślają wdzięk sylwetki.

  1. Kieszenie

Kieszenie na ubraniach to świetne rozwiązanie dla pań, które chcą zaakcentować swoje atuty. Kieszenie potrafią optycznie zmniejszyć rozmiar uda i bioder, a co za tym idzie – sprawiają, że cała sylwetka wydaje się bardziej smukła i korzystna.

  1. Podwyższona talia

Jeśli chodzi o spodnie, warto wybierać modele z podwyższoną talią. Taki fason optycznie wyszczupla sylwetkę i pozwala podkreślić krągłości kobiecej figury. Połączenie z luźnym swetrem lub koszulą to sposób na uzyskanie atrakcyjnego i nowoczesnego looku.