Jak zrobić efektowny makijaż wieczorowy?

Uroda

Efektowny makijaż wieczorowy – jak go zrobić?

Makijaż wieczorowy jest jednym z najważniejszych elementów stylizacji na wyjątkowe okazje. Efektowny, elegancki, zmysłowy i ciekawy, to adjectivia, które określają idealny makijaż na wieczór. Jak go zrobić? Czy potrzeba specjalnych kosmetyków? Czy nakładanie go jest zbyt skomplikowane? Wszystko, co musisz wiedzieć przed wykonaniem takiego makijażu, znajdziesz w tym artykule.

  1. Przygotowanie skóry

Przygotowanie skóry jest kluczowe, aby makijaż wyglądał efektownie i trwał długo. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie twarzy i nałożenie bazy pod makijaż. Dodatkowo, warto zastosować serum lub krem nawilżający, aby skóra była promienna i zdrowa.

  1. Oczy – jak zrobić efektowny makijaż?

Oczy to jeden z najważniejszych elementów makijażu wieczorowego. W zależności od sytuacji, dobierz odpowiednią kolorystykę i styl. Często bardzo dobrze sprawdzają się ciemniejsze kolory, przy czym można poeksperymentować z mieniącymi się cieniami, brokatem lub klasycznym smokey eye.

Jeśli wybierasz ciemniejszy makijaż oczu, ważne jest, aby odpowiednio podkreślić brwi. Najlepiej będzie, jeśli w tym celu użyjesz kredki lub cienia w kolorze idealnie pasującym do włosów.

  1. Usta

Wiele zależy od tego, jaki makijaż oczu wybrałaś. O wiele łatwiej będzie wykonać efektowny makijaż ust, jeśli oczy będą dyskretne. Oczywiście, to nie jest regułą i czasem zdarza się, że można połączyć mocne oczy i usta.

Jeśli chcesz zrobić efektowny makijaż ust, ważne jest, aby kolory idealnie do siebie pasowały. Najlepiej będzie, jeśli przed nałożeniem pomadki, użyjesz konturówki, która pozwoli na dokładne wykończenie kształtu.

  1. Kosmetyki i ich nakładanie

Ważne jest, aby dobierać kosmetyki odpowiednie dla swojego typu skóry oraz kolorystyczne. Zazwyczaj na wieczór stosunkowo ciemniejszy makijaż, więc warto zaopatrzyć się w zdecydowanie ciemniejsze cienie, pomadki, tusze czy podkłady. Nie zapomnij również o rozświetlaczu, który podkreśli kości policzkowe i oczy.

Każdy element makijażu nakładaj stopniowo, dokładnie blendując poszczególne warstwy. Ważne jest, aby nie przesadzać ze zdjęciem nadmiaru kosmetyków.

  1. Finalne kroki – jak zakończyć makijaż?

Finalne kroki to zastosowanie sprayu utrzymującego makijaż w ryzach i pomalowanie paznokci. Dobrym pomysłem, który docenisz w ciągu wieczoru, będzie też zapakowanie kilku kosmetyków takich, jak szminka czy puder do torebki.

Podsumowanie

Jak widać, efektowny makijaż wieczorowy nie jest wcale tak trudny do wykonania. Wystarczy odpowiednie przygotowanie skóry, dobór kosmetyków i ich nakładanie z umiarem. Z powodzeniem można pomalować oczy na przykład na ciemnozielono lub bordowo, usta na przykład na ciemnopomarańczowo lub czerwono. Im więcej wprawy, tym lepsze efekty.