Jak wybrać odpowiedni krem pod oczy?

Uroda

Jak wybrać odpowiedni krem pod oczy?

Tak ważne jak regularny sen czy stosowanie kremu do twarzy jest odpowiedni dobór kremu pod oczy. Skóra w tej okolicy jest delikatna i wrażliwa, wymaga specjalnego traktowania – a właściwie, specjalnego kremu. W jaki sposób wybrać produkt, który doda blasku i sprawi, że cienie pod oczami staną się mniej widoczne? Podpowiadamy!

 1. Zwróć uwagę na skład
  Kiedy wybierasz krem pod oczy, zwróć szczególną uwagę na skład produktu. Unikaj substancji drażniących, takich jak zapachy czy alkohol. Oczywiście, im mniej składników, tym lepiej. Warto też poszukać kremów, które zawierają aktywne składniki witaminowe, takie jak witaminy A, C i E, które pomagają poprawić stan skóry.

 2. Rodzaj skóry
  Krem pod oczy dobieraj według typu swojej skóry. Jeśli masz skórę tłustą, poszukaj produktów, które są na bazie wody lub żelem. Jeśli natomiast skóra jest sucha, zwróć uwagę na produkty z dodatkiem oleju. Pamiętaj, że skóra wokół oczu może być bardziej sucha niż reszta twarzy, dlatego warto wybierać produkty zawierające nawilżające składniki.

 3. Konsystencja
  Wybierając krem pod oczy, zwróć uwagę na jego konsystencję. Kremy o lżejszej konsystencji będą bardziej odpowiednie dla skóry tłustej, podczas gdy kremy o cięższej konsystencji będą bardziej odpowiednie dla skóry suchej. W przypadku skóry normalnej, warto wybierać produkty, które dobrze wchłaniają się w skórę.

 4. Pora dnia
  Nie zapomnij również o porze dnia, w której będziesz stosować krem. Wieczorem można używać kremów o cięższej konsystencji, gdyż skóra wokół oczu ma wtedy więcej czasu na wchłonięcie produktu. Rano, zawsze wybieraj kremy o lżejszej konsystencji, takie jak żele lub emulsje, ponieważ będą szybciej się wchłaniać.

 5. SPF
  Ochrona skóry przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych jest zawsze istotna, dlatego warto wybierać krem pod oczy z dodatkiem SPF. Warto pamiętać, że ochrona przed słońcem jest ważna nie tylko podczas lata, ale przez cały rok.

Podsumowanie:
• Zwróć uwagę na skład produktu.
• Dobieraj krem pod oczy według typu swojej skóry.
• Wybieraj kremy o konsystencji dostosowanej do twojej skóry.
• Stosuj kremy o cięższej konsystencji wieczorem, a o lżejszej rano.
• Wybieraj kremy z dodatkiem SPF, aby chronić skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.