Sposoby na zdrowy wzrost i wzmocnienie włosów

Uroda

Włosy to dla wielu kobiet (i nie tylko) atrybut piękna i kobiecości. Jednak, aby móc się nimi cieszyć, konieczne jest ich odpowiednie pielęgnowanie. Podpowiadamy, jak zadbać o zdrowy wzrost i wzmocnienie włosów.

 1. Zbilansowana dieta

To co jemy, ma wpływ na nasz organizm i oczywiście na włosy. Perfekcyjna dieta, składa się z warzyw, owoców, białka, kwiatów a także innych składników odżywczych, które wpływają na kondycję włosów. Znajdziemy je między innymi w:

 • rybach,
 • jajach,
 • orzechach,
 • pestkach dyni,
 • białym mięsie,
 • fasoli.
  Niemało osób zapomina, iż należy pamiętać o picia wody, dzięki której możliwe jest nawilżanie włosów od wewnątrz.
 1. Regularne mycie

Mycie włosów potrafi nam dać poczucie czystości, ale należy pamiętać, że nadmierna ilość szamponów przynosi mniej korzyści niż szkód. Mogą one odwrotnie działać, negatywnie wpływając na kondycję twoich włosów, to między innymi z powodu usunięcia skórnego mazidła, które jest niezbędne do zachowania włosów w dobrej kondycji. Włosy trzeba myć przeciętnie 3 razy w tygodniu.

 1. Uważaj na stylizację

Nie warto nadmiernie stylizować włosów prostownicą czy suszarką. Nadmierne temperatury uszkadzają strukturę włosów i powodują wysuszenie. Jeżeli stylizacja jest ci niezbędna, staraj się stosować produkty z filtrem UV, które ochronią twoje pasma przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Właściwie dobrany szampon zagęszczający tez może pomóc w subtelnej stylizacji.

 1. Zioła i suplementy diety

Suplementy diety zawierające witaminy A, C, E, biotynę, cynk, jak również oleje roślinne oraz witaminy z grupy B przyspieszają wzrost, wzmacniają i nadają blask naszym włosom. Używajmy również olejków ziołowych, jak lawenda, rozmaryn, pokrzywa, rumianek, które zawierają cenne dla włosów pierwiastki, zwiększają krążenie krwi i korzystnie wpływają na wzrost włosów. przez który nasze włosy będą piękne, silne i wytrzymałe.

 1. Pilnuj długości końcówek

Zanim oddasz włosy do ręki fryzjera, warto odwiedzić go od czasu do czasu, żeby wycieniować końce. Odradzamy cię samodzielnego przycinania końcówek samemu, to bowiem powinno być powierzone specjalistom.

Podsumowując, piękne i zdrowe włosy to nie wymaga nakładów pracy, ale stosowania się do kilku prostych zasad. Włosy są dla naszym wizytówką i ważne jest, aby codziennie dbało o ich zdrowie i piękno.